Hytale'ın NPC'lerini Tanıyalım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Katılım
16 Ara 2018
Mesajlar
0
Tepki puanı
3
blog_cover_5c125b98ea48e600136fd6be_npcs__1_.png
Fragmanda size Hytale’ın macera modunda karşılaşacağınız bazı düşman ve arkadaş canlısı yaratıkları gördünüz, ancak bu konuda biraz daha derine ineceğiz. Aşağıda, birkaç yaratık türü hakkında bilgi bulacaksınız. Ayrıca, Hytale’ın NPC sisteminin nasıl çalıştığının farklı bir yönünü keşfetmek için her birini kullanacağız.

KWEEBECS: BIR TOPLUM İÇİN KEŞFETMEK
5c116cf5a8abd90012df9401_kweebec_society_1___concept.jpg
Hytale'da, NPC grupları kendi kültürleri, alışkanlıkları, blokları ve hikayede oynayabilecekleri rolleri olan grupları oluştururlar. İlk başta, Hytale'ın arkadaşçıl yaratıklarını tanıyalım. Kweebecs, en erken gelen yaratıklardan birisi olacak.

Evdeki Kweebecs örneğine bir bakalım. Aşağıdaki ekran görüntüsü Kweebecs blok kümesinin çeşitli yönlerini ve Kweebecs yaşam döngüsünün çeşitli aşamalarını göstermektedir: Filizlenen fidelerden sonbahar büyüklerine kadar.

5c116cf3a8abd90012df93f8_kweebec_society_2___in_game.jpg

Bu yaşam döngüsü Kweebecs'in hikayesinin önemli bir parçasıdır. Yaşlandıkça, tamamen hareket etmeden, bir enerji patlaması bırakana ve daha çok benzediği ağaçlara dönüştüklerinde daha yavaş ve yavaş büyürler.

Yaşlı bir Kweebecs bu yeni formu benimsediğinde, tohumları yere düşer ve gelecek neslin temelini oluşturur. Genç Kweebecs'ler hiçbir zaman anne ve babalarıyla tanışmazlar. Onun yerine, Treesinger'lardan tarihlerini öğrenirler. Bunlar, dünyaya ilk adımlarını attıklarında bu genç fidanlara eğilimli olan yaşlılardır.

Bu sadece okuyacağınız bir hikaye değil, Kweebec'lerin oyunda nasıl işlediğinin önemli bir parçası!

TRORKS: ÇOK YÖNLÜ YARATIKLAR!
5c116cf5a8abd90012df9404_trork_diversity_1___development.jpg
Trorks zorlu düşmanlardan oluşur, birçok şekil ve boyutta gelir. Hytale'nin NPC'leri modülerden oluşur ve aynı temel yaratığın birçok varyasyonunu oluşturabileceğimiz anlamına gelir. Yukarıdaki fotoğrafta, eagle-eyed sentries'ten powerful chieftains'a kadar birkaç farklı Trork sınıfı görebilirsiniz.

Bu Trork türlerinin her biri farklı bir davranış modeline sahiptir ve bu onların oyun içi hareketlerinin yansımasıdır.

5c116cf3a8abd90012df93f6_trorks3.jpg

Bir grup Trorks'a karşı savaşa girdiğinizde, karşı karşıya kaldığınız tüm düşman türlerine dikkat etmek zorundasınız.

Burada bir örnek olarak Trorks kullanıyoruz, ancak birçok Hytale'ın NPC grubu bu şekilde çalışıyor. Keşfetmek için birçok farklı alt tür vardır. Skript ve Hytale Model Maker ile kendi NPC modellerini oluşturabilir veya özelleştirebilirsiniz!

ANIMALS: VAHŞİ İNTERAKTİF YARATIKLAR!
5c116cf5a8abd90012df9405_animal_behaviour_1___predator.jpg
Animals, Hytale dünyasında bir etkileşim duygusu yaratmanın en önemli yollarından biridir. Hayvanları avlamak, evcilleştirmek ve yetiştirmek için birçok fırsatınız olacak, ancak hayvanların birbirleriyle etkileşime geçmesine izin veren sistemler üzerinde çalışıyorlar.

5c116cf4a8abd90012df93fe_animal_behaviour_2___predator.jpg

Bu saber-tooth tigers , av hayvanlarının üzerindeki düşüşü sağlamak için çalılıkların arasında dolaşarak gruplar halinde avlanırlar. Bu davranışı anlamak için avlamanız gerek ya da onlardan uzak durmalısınız.

5c116cf5a8abd90012df9402_animal_behaviour_1___passive.jpg

Vahşi veya evcil olsun, hayvanların sezgisel davrandığından emin olun. Küçük civcivler örneğin bir anne tavuğu izleyecekler ve yetiştirilen tavuklar kıskanç bir şekilde yumurtalarını koruyacaklar: Bir yumurtanın size aşina olmayan bir tavuktan çalması halinde gagalanmayı beklemelisiniz! Eğer tavuklarınız için güvenli bir ortam yaratırsanız - örneğin bir kümes - o zaman daha kolayca yumurta toplamanız daha olasıdır.

Siz birçoğu etkileşimi keşfettikçe keşfedeceksiniz ve bunların her biri Hytale dünyasını biraz daha canlı hissettireceğini umuyoruz.

MONSTERS: SERT ZORLUKLAR SİZİ BEKLİYOR!
5c116cf3a8abd90012df93f4_boss_mobs_2___crawler_attack.jpg
Hytale’nin açık kum havuzunda keşfedilecek geniş karakter ve yaratıkların yanı sıra, el yapımı tasarlanmış bir takım boss karşılaşmaları ve zorluklarla mücadele ediyoruz. Bunlar başka bir yerde karşılaşacağınız yaratıklardan biraz daha farklı bir şekilde çalışır. Her biri belirli bir ortam için tasarlanmıştır ve yenilgiyi planlamanız gerekmektedir.

Boss karşılaşmaları, ister tek başınıza oynuyorsunuz, isterse de bir grup şeklinde oynayarak oyununuza derinlik katıyorsunuz. Genellikle güçlü zırh ve bir sürü zarar veren bir silah ile ortaya çıkmak yeterli olmayacaktır. Her canavarın üstesinden gelmek için nasıl çalıştığını öğrenmek zorunda kalacaksınız.

5c116cf5a8abd90012df9403_boss_mobs_1___concept.jpg
Bu karşılaşmaların bir sürpriz olmasını istiyoruz, bu yüzden oyunu kendiniz oynama şansı elde etmeden önce çok fazla bilgiden kaçınacağız. Söylemeye ne gerek var? - Hytale'ın en derin derinliklerinde gizlenen dev örümceklerden daha kötü şeyler var!
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...