Hytale Oyun İçi Özelleştirmeler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HytaleTurkiye

Site Yöneticisi
Katılım
15 Ara 2018
Mesajlar
36
Tepki puanı
14
blog_cover_5d5c2f13cf3bc300105ee267_customizing_hytale_header.jpg

Hytale'yi duyurduğumuzda, oyunu yaratmak için geliştirdiğimiz tüm araçları oyunculara sunacağımızı söyledik. Son birkaç ay içinde, bunun mod geliştiricileri ve içerik yaratıcıları için ne anlama geldiği hakkında birçok soru aldık.
Geçmişte, Hytale Model Yapımcısının yaratıcıların kendi modellerini, dokularını ve animasyonlarını oyuna nasıl inşa etmelerini ve içe aktarmalarını nasıl sağladığını tartıştık. Karakter özelleştirmesini gösterdik ve hem blokların nasıl çalıştığını hem de onlarla nasıl inşa yapabileceğinizi gösterdik.
Bu, Hytale için planladığımız araçların ve seçeneklerin tam kapsamından uzaktır. Bu yazıda, Hytale'nin oyun içi özelleştirme araçlarını kullanarak mümkün olan bazı şeyleri keşfedeceğiz. Bu mod geliştiricileri ve içerik yaratıcıları temelde doğrudan dosyaları düzenlemek zorunda kalmadan oyunun birçok yönünü değiştirmek için izin verecek-hatta oyunun kendisini kapatmak!
Bu yazı görüntüleri ve klipleri tüm ilerleme arabirimleri ve işlevsellik olarak çalışma göstermektedir. Hem oyun hem de sağladığımız Araçlar, Şimdi ve çıkış arasında evrim geçirecek!


Hava Durumunu Özelleştirmek

Hytale'nin hava durumu sistemi, bir alanın nasıl hissettiğine büyük bir fark yaratıyor. Macera modu için bölgeler ve biyomlar oluştururken, gökyüzünün renginden Ayın farklı evreleri için kullanılan belirli dokulara kadar her şeyi değiştiren düzinelerce ön ayarı özetledik. Aşağıdaki resimde, günün farklı zamanlarında ve farklı hava koşullarında aynı manzarayı görebilirsiniz.

5d5c3be10c77630010e52670_weather_variations.jpg

İşte hava özelleştirme arayüzünün bir örneği:

5d5c2f12cf3bc300105ee265_customization_ui_example.jpg

Bu örnekte, günün farklı zamanlarında havanın farklı yönleri için farklı renklerin nasıl ayarlanabileceğini görebilirsiniz. En üstteki çubuğu kullanarak, içerik oluşturucular değişikliklerini önizlemek için günün zamanlarında dolaşabilirler. Sağdaki menü hava özelleştirme diğer yönlerine erişim sağlar, takas skyboxes ve starscapes dahil-tüm oyunu kapatmadan.

En iyisi, bu değişiklikler sunucuya bağlı herkes tarafından hemen yaşanır. Hazır ayarlar oluşturulduktan sonra, basit metin komutları kullanılarak değiştirilebilir veya bir tuşa basılabilir. İşte bölge 3'te sağlanmakta olan hava durumu önayarlarının bir örneği:
Bu, varlık özelleştirme menüsü ile neler yapılabileceğinin yalnızca bir örneğidir. Henüz kullanıcı arayüzünün geri kalanını göstermeye hazır değilken, bu gönderinin geri kalanını yapabileceği diğer şeyleri ve modderlere verdiği gücü göstereceğiz.

Canlı Doku Değiştirme

Hava değiştirme bir şeydir, ama gerçekten bir ortam özelleştirmek istiyorsanız o zaman dokular değiştirmek isteyeceksiniz. Hytale'nin oyun içi araçları, belirli bir blok veya modelle ilişkili dokuları, ayrıntılı bir seviyede değiştirmenize izin verir. Taş belirli bir tür nasıl göründüğünü değiştirmek ister misiniz? Bunu yapabilirsin. Toprağın rengini değiştirmeden bir çim bloğunun üstündeki çimlerin rengini değiştirmek ister misiniz? Bunu da yapabilirsiniz. Ardından, güncellemenin her oyuncu için etkili olduğu için değişikliklerinizin gerçek zamanlı olarak gerçekleşmesini izleyebilirsiniz.Gelişmiş Yapı Araçları


Ayrıca, inşaatçıların sofistike kreasyonları hızlı bir şekilde inşa etmelerine yardımcı olacak araçlar üzerinde çalışıyoruz. Bunlar, aşağıda görebileceğiniz gibi, blokların karmaşık düzenlemelerini çoğaltmanıza izin veren kopyala-yapıştır işlevlerini içerir.Aşağıdaki örnekte karmaşık bir yapıyı hızlı bir şekilde genişletmek ve rafine etmek için birkaç farklı teknik kullanmaktadır.Özel Silahlar ve Efektleri


Oyun içi özelleştirme ayrıca öğelere, silahlara, parçacık efektlerine ve oyuna da uzanır. Gelecekteki bir blog yazısında bunu daha da derinleştireceğiz, çünkü bu büyük bir konu - ama gösteri uğruna, özel bir model ve birkaç dakika oyun içi yapılandırma ile mümkün olan şey:Bu lazer tüfeği için model ve animasyonlar,. Yeni bir silah eklemek için yapmamız gereken tek şey mermi ve vurulan parçacık efektleri atamak, hasar değerleri oluşturmak ve bazı zombiler üzerinde test etmekti. Modderlerin savaş deneyiminin tüm yönlerini özelleştirmeleri ve değişikliklerini canlı olarak test etmeleri kolay olacaktır.

Karakter Modelli Değiştirme

Özelleştirme burada bitmiyor oyuncu modelleri de anında değiştirilebilir! Bir göz at:Uzak hedeflere bıçak atan bir güvercin:Önemli olan, modderlere ve sunucu operatörlerine hayal güçlerini kullanmak, sistemin sınırlarını zorlamak ve harici araçlara güvenmek zorunda kalmadan denemek için mümkün olduğunca fazla özgürlük vermemiz.

Ayrıca-zaman zaman biri olarak oynayamıyorsanız, oyunu canavarlarla doldurmanın anlamı nedir?


 
Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...