Haber Hytale Bloklarla İnşa

HytaleTurkiye

Site Yöneticisi
Katılım
15 Ara 2018
Mesajlar
42
Tepki puanı
11


Fikirlerinizi hayata geçirmek için Hytale oyuncularının ihtiyaç duydukları tüm araçlara sahip olması bizim için önemlidir. Oyuncuların kendi modellerini oluşturmalarını ve bunları doğrudan oyuna aktarmalarını sağlayan Hytale Model Maker'ı zaten tanıttık. Bu yazıda, macera modunda inşa etmeye odaklanacağız ve bunu göstermek için esas olarak 1. bölgede bulacağınız blokları ve malzemeleri kullanacağız. Gelecekteki blog yazılarında oluşturucu hakkında paylaşacak daha çok şeyimiz olacak araçlar, kendi dünyalarınızı yaratma ve daha fazlası.

Hytale'da birçok blok malzeme vardır ve en temel halleriyle yan yana yerleştirilebilirler veya yerleştirilebilirler. Hazırlama sistemi, aynı temel blok tipinden birçok farklı yapı malzemesi oluşturmanıza olanak sağlar. Hytale mimarları farklı şekiller ve çeşitli görsel tasarımlar oluşturma özgürlüğü sağlayan bu çeşitliklerdir.
Bu dört blok her biri aynı taş malzemeden türetilmiştir. Birden fazla tasarıma sahip olmak, yapılarınızı çeşitli dokular ve yüzeyler ile kişiselleştirmenize olanak sağlar.
Yukarıdaki resimde, kuvarsitten oluşturabileceğiniz farklı yapı taşlarının çoğunun yanı sıra her biri için çoklu doku çeşitlikleri görebilirsiniz. Normal bloklara ek olarak, çatı bloklarını, merdiven bloklarını, duvar bloklarını, sütunları, plakaları ve kirişleri de görebilirsiniz. Her birinin nasıl kullanıldığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!


Döşemeler, yapı içerisinde yükseklik ve genişlik değişimini sağlayan yarı yükseklikte bloklardır. Yukarıdaki klipte, bir geçitin bölümlerini tamamen kapatmadan doldurmak için kullanılırlar.
Yukarıda merdiven bloklarının bir örneğini görebilirsiniz. Bunlar için en belirgin kullanım, merdivenler inşa etmektir, ancak aynı zamanda tam bloklarla mümkün olandan daha ince sivri kenarlar oluşturmanıza da izin verir.Kirişler blokların ortasına takılır ve yüzeyler arasında dar bağlantılar oluşturmanıza izin verir. Yukarıdaki klipte, çeşitli kriş türlerini görebilirsiniz - kuvarsit, taş ve ahşap.Duvar blokları, normal bir bloktan daha ince olan çitlerdir, duvar ve korkuluk oluşturmanıza izin veren başka bir özel şekildir.Sütunlar, Hytale Model Maker'ın mimarlar için mevcut seçenek yelpazesini nasıl genişlettiğine dair bir örnek sunar. Bu özel blok çeşitleri, çeşitlilik ve görsel ilgi ekleyen ek ayrıntılar içerir.
Örnek yapılar:


 
Son düzenleme: